Tunisas

Apie šalį

Matomai, tik Tunise keliautojai gali puikiai suderinti užgniaužiančių egzotinių nuotykių įspūdžius su maloniu gyvenimo šioje šalyje pojūčiu. Keliauti po Tunisą - reiškia atrasti sau nepaprastą Viduržemio jūros "gabalėlį", susipažinti su kultūros lobynu, pasiekusių mus nuo senovės punų, romėnų, arabų civilizacijų. Jeigu Jus traukia nepaliestos gamtos dvelksmas, nesipriešinkite Jus apėmusiam žavesiui nuo begalinių auksinio smėlio paplūdimių, nuostabių Nabulio sodų, Džerbos pusiasalio ir druskos ežerų dykumoje. Jums gali kilti noras pasilikti čia visam laikui. Be to Tunisas - tai dar ir nuoširdus bei malonus priėmimas. Jus mato ne kaip klientą, o kaip draugą. Tunisas - tai šalis, kurioje lengva kvėpuoti ir gyventi, o saulė sušildo širdis ir sielas.

  

Geografinė padėtis. Tunisas yra šiaurinėje Afrikos dalyje, prie Viduržemio jūros krantų. Vakaruose Tunisas ribojasi su Alžyru, rytuose ir pietryčiuose su Libija.
 
Plotas. Teritorija – 164 tūkst. kv. km.

Klimatas. Šiaurinėje ir rytinėje šalies dalyje vyrauja sausas subtropinis klimatas, kuris sudaro idealias sąlygas turistų priėmimui ir poilsiui šalies kurortuose. Centrinėje ir pietinėje šalies dalyse vasarą (birželio - rugsėjo mėn.) yra labai karšta ir sausa, tačiau vėsus brizas suteikia atgaivą ir padaro poilsį maloniu.

Sostinė. Tunisas. Jame gyvena apie 2 mln. gyventojų.

Miestai. Rytinėje šalies pakrantėje yra didžiausi Tunise turizmo centrai: Hamametas, Susas, Monastiras ir Port El Kantaouis.

Politinė sistema. Pilnas pavadinimas - Tuniso Respublika. Tai prezidentinė respublika. Valstybės vadovas - šalies prezidentas renkamas 5 metams.
 
Gyventojai. Šalyje gyvena apie 10,17 milijonus gyventojų, pagrindinai arabai, europiečių - 1 %.

Kalbos. Oficiali kalba – arabų, kasdieniniame gyvenime plačiai vartojamos prancūzų ir berberų kalbos. Šalyje taip pat galima susikalbėti anglų bei vokiečių kalbomis.

Religija. Valstybinė religija – islamas (musulmonai ir sunitai sudaro 98 % visų gyventojų).
 
Pinigai. Oficialus Tuniso piniginis vienetas – Tuniso dinaras (1 TD), kurį sudaro 1000 milimų. Apyvartoje yra 5, 10, 20, 50, 100 milimų vertės monetos ir 5, 10, 20 dinarų vertės banknotai. Vietinę valiutą - dinarus išvežti yra draudžiama. Valiutą glima pakeisti visuose bankuose, keityklose, viešbučiuose.
 
 


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

 

Kelionės ir kainos

Pavadinimas Trukmė Data Kaina  

Atgal